Hijyenik Plastik Paletorta sınıf büyüklüğündeki yükler için idealdir. Böylelikle, gıdaya uygun olmak koşulu ile tüm gıda ve ilaç sektörü firmaları tarafından kullanılabilmektedir. Bununla birlikte, müşteri tercihine göre kendi içinde bir çok ölçü ve model gruplarına ayrılmaktadır. Ancak, sadece işlenmemiş (virgin) PP hammaddeden üretilmektedir. Bu sayede, erimiş plastiğin, palet içeriğine en üst düzeyde dağılım göstermesinden dolayı, orta ağırlığına rağmen yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

Çeşitli sektörlerle birlikte palet kullanımı da değişkenlik gösterir. Bundan dolayı tercihe göre kendi içinde bir çok ölçü ve model gruplarına ayrılmaktadır. Hijyenik Plastik Palet ölçü seçenekleri; 60×80, 80×100, 80×110, 80×120, 80×130. Hatta, 90×100, 90×110, 90×120, 90×130. 100×100, 100×110, 100×120, 100×130. Bununla birlikte, 110×110, 110×120, 110×130. Böylelikle, hijyenik plastik palet grubu alanında en çok ölçü çeşitliliğine sahiptir. Sağlam ve dayanıklı tasarıma sahiptir. Bununla birlikte, dolaşım sayısını arttırır. Bu sayede, dayanımından dolayı maliyeti azaltır. Böylelikle, kolay temizlenebilir, böceklenme ve ya çürüme gibi deformasyonlara uğramaz, fakat tahta paletlerde bu risk bulunmaktadır. Bununla beraber, üstü kapalı ve üstü açık olarak kullanıcının isteğine göre değişim göstermektedir. Hatta, kızaklı kızaksız ve 5 kızaklı olarak üretilebilir. Bununla birlikte, müşterilerimizin kullanma alanları için kaydırmaz lastik, güvenlik tırnakları hatta, streç film tutacakları bulunmaktadır. Firmalara özel logo baskısı hatta, renklendirme seçenekleri de mevcuttur. Ancak, stokta bulunmayan ürünlerimiz için minimum üretim adeti istenmektedir.

%100 yerli üretim.

Yerli ve milli üretimin destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Böylelikle, ürünlerin kalıplarını Tekirdağ – Muratlı Organize Sanayi Bölgesinde kendi bünyemizdeki kalıp atölyemizde üretmekteyiz. Bundan dolayı, daha düşük maliyetler ile özel tasarımlar da geliştiriyoruz. Hatta, palet geliştirme ve üretim süreçlerimizi tek çatı altında topluyoruz. Bundan dolayı, kendi tesislerimizde sizler için tasarlıyoruz. Bu sayede, siz değerli müşterilerimizin özel istek ve taleplerini karşılayabiliyoruz.

Kalıplarımızı kendi bünyemizdeki kalıp atölyesinde işliyoruz hatta, Ar-Ge çalışmalarımızı yapıyoruz. Böylelikle, lojistik ve üretim tesislerimizle dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaktan gurur duyuyoruz! Aynı zamanda, Avrupa bölgesine ihracatlar da Bosna Hersek – Saray Bosna bölgesinde iş birliği içinde çalıştığımız Meridian Group D.O.O ile sağlıyoruz. Bununla birlikte dağıtım ağımızı genişleterek ürünlere daha kolay ulaşımı sağlıyoruz.

Böylelikle, Elite Plast olarak; amacımız, siz değerli müşterilerimizin taleplerine karşılık verebilmek. Bundan dolayı, kalite ve güven politikamızdan ödün vermeden gayret ile çalışıyoruz.