Metal Profilli Plastik Palet; dayanıklı ve darbelere karşı mukavemetlidir bundan dolayı yüksek ağırlıklar için uygun bir palettir. Bununla birlikte dolaşım sayısını maksimuma çıkartır. İhracat için idealdir. Üzerine konulacak yükün ağırlığına göre metal 1x profil, 2x profil, 3x profil takılır. Bununla birlikte mukavemet ve dayanım gücü artar. Raf kullanımlarında özellikle bükülmeye ve esnekliğe karşı dayanımı yüksektir hatta profiller sayesinde raflarda kullanım sağlar. İşlenmemiş PP hammaddeyle birlikte birinci kalite geri dönüşüm PP hammaddeden de üretilmektedir. Metal Profilli Plastik Palet; erimiş plastiğin, palet içeriğine en üst düzeyde dağılım göstermesinden dolayı orta ağırlığına rağmen yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

Çeşitli sektörlerle birlikte palet kullanımı da değişkenlik gösterir. Bundan dolayı tercihe göre kendi içinde bir çok ölçü ve model gruplarına ayrılmaktadır. 80x120cm, 100x120cm olarak en çok kullanılan ölçü grubunda üretilmektedir. Hatta; Euro ve Amerikan palet olarak da adlandırılır. Sağlam ve dayanıklı tasarıma sahiptir. Bununla birlikte dolaşım sayısını arttırır. Bu sayede dayanımından dolayı maliyeti azaltır. Kolay temizlenebilir, böceklenme ve ya çürüme gibi deformasyonlara uğramaz, fakat tahta paletlerde bu risk bulunmaktadır. Üstü Kapalı ve Üstü Açık olarak kullanıcının isteğine göre değişim göstermektedir. Müşterilerimizin kullanma alanları için kaydırmaz lastik, güvenlik tırnakları bununla birlikte streç film tutacakları bulunmaktadır. Firmalara özel logo baskısı hatta renklendirme seçenekleri de mevcuttur ancak stokta bulunmayan ürünlerimiz için minimum üretim adeti istenmektedir.

%100 yerli üretim.

Yerli ve milli üretimin destekçisi olmakla birlikte, ürünlerin kalıplarını Tekirdağ – Muratlı Organize Sanayi Bölgesinde kendi bünyemizdeki kalıp atölyemizde üretmekteyiz. Bundan dolayı daha düşük maliyetler ile özel tasarımlar da geliştiriyoruz. Hatta palet geliştirme ve üretim süreçlerimizi tek çatı altında kendi tesislerimizde sizler için tasarlıyoruz. Bu sayede siz değerli müşterilerimizin özel istek ve taleplerini karşılayabiliyoruz.

Kendi bünyemizdeki kalıp atölyesinde, Ar-Ge, lojistik ve üretim tesislerimizle dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaktan gurur duyuyoruz! Avrupa bölgesine ihracatlar da Bosna Hersek – Saray Bosna bölgesinde iş birliği içinde çalıştığımız Meridian Group D.O.O ile sağlıyoruz. Bununla birlikte dağıtım ağımızı genişleterek ürünlere daha kolay ulaşımı sağlıyoruz.

Böylelikle, Elite Plast olarak; siz değerli müşterilerimizin taleplerine karşılık verebilmek için, kalite ve güven politikamızdan ödün vermeden gayret ile çalışıyoruz.