İhracat Paleti Nedir?

İhracat Paleti ve İç İçe Geçebilen Plastik Palet, hafif ve iç içe geçebilir. Böylelikle, yerden tasarruf etme açısından kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Hatta, paletleri iç içe istifleyerek %75 oranında yer kazanımı sağlar. Palet ayaklarının konik şekli sayesinde kenetlenerek istiflenebilir. Böylelikle, hem nakliye hem depolama masraflarını minimuma indirir. İhracat yapan firmalar için idealdir. Bununla birlikte, takılıp çıkartılabilir kızakları sayesinde mukavemet arttırılabıilir. Bu sayede, uygun maliyetli ve güvenilir bir taşıyıcıdır. Müşteri tercihine göre kendi içinde bir çok ölçü ve model gruplarına ayrılmaktadır. İşlenmemiş PP  hammadde  hatta, birinci kalite geri dönüşüm PP hammaddeden üretilmektedir. Bu sayede, erimiş plastiğin, palet içeriğine en üst düzeyde dağılım göstermesinden dolayı düşük ağırlığına rağmen yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

İhracat Paletinin Ölçüleri Nelerdir?

İhracat Paleti ve İç İçe Geçebilen Plastik Palet, çeşitli sektörlerle birlikte palet kullanımı da değişkenlik gösterir. Bundan dolayı tercihe göre kendi içinde bir çok ölçü ve model gruplarına ayrılmaktadır. 80x120cm, 100x120cm olarak en çok kullanılan ölçü grubunda üretilmektedir. Hatta; Euro ve Amerikan palet olarak da adlandırılır. 

İhracat Paletinin Özellikleri Nelerdir?

İhracat paletleri sağlam ve dayanıklı tasarıma sahiptir. Bununla birlikte dolaşım sayısını arttırır. Bu sayede dayanımından dolayı maliyeti azaltır. Kolay temizlenebilir, böceklenme ve ya çürüme gibi deformasyonlara uğramaz, fakat tahta paletlerde bu risk bulunmaktadır. Üstü Kapalı ve Üstü Açık olarak kullanıcının isteğine göre değişim göstermektedir. Müşterilerimizin kullanma alanları için kaydırmaz lastik, güvenlik tırnakları bununla birlikte streç film tutacakları bulunmaktadır. Firmalara özel logo baskısı hatta renklendirme seçenekleri de mevcuttur ancak stokta bulunmayan ürünlerimiz için minimum üretim adeti istenmektedir.

%100 yerli üretim.

Yerli ve milli üretimin destekçisi olmakla birlikte, ürünlerin kalıplarını Tekirdağ – Muratlı Organize Sanayi Bölgesinde kendi bünyemizdeki kalıp atölyemizde üretmekteyiz. Bundan dolayı daha düşük maliyetler ile özel tasarımlar da geliştiriyoruz. Hatta palet geliştirme ve üretim süreçlerimizi tek çatı altında kendi tesislerimizde sizler için tasarlıyoruz. Bu sayede siz değerli müşterilerimizin özel istek ve taleplerini karşılayabiliyoruz.

Kendi bünyemizdeki kalıp atölyesinde, Ar-Ge, lojistik ve üretim tesislerimizle dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaktan gurur duyuyoruz! Avrupa bölgesine ihracatlar da Bosna Hersek – Saray Bosna bölgesinde iş birliği içinde çalıştığımız Meridian Group D.O.O ile sağlıyoruz. Bununla birlikte dağıtım ağımızı genişleterek ürünlere daha kolay ulaşımı sağlıyoruz.

Böylelikle, Elite Plast olarak; siz değerli müşterilerimizin taleplerine karşılık verebilmek için, kalite ve güven politikamızdan ödün vermeden gayret ile çalışıyoruz. 

Tüm plastik palet çeşitlerini keşfetmek için tıklayın.

İhracat Paleti Çeşitleri